Kad 1966.gadā grupa "The Monkees" debitēja televīzijā, Deivijs Džounss skatītājus pārsteidza ar savu zēnisko izskatu un personisko šarmu, kaut ekrānam viņš nebūt nebija svešinieks. Jau pavisam drīz "The Monkees" kļuva par daudzu elkiem visā pasaulē, viņu albumi tika pārdoti miljonos eksemplāru. Un Džounsa smalkais humors un šarms tā arī nekad nezuda. Aptaujas un individuālie vērtējumi Džounsu pat 2009.gadā, tātad - viņam bija jau 64 -, ierindoja visu laiku populārāko tīņu elku topu virsotnēs. Šajā gadā kādā aptaujā viņš ieguva 2.vietu, bet "Yahoo Music" gadu iepriekš Džounsam piešķīra Nr.1 visu laiku lielāko tīņu elku topā, atstājot tūlīt aiz sevis Britniju Spīrsu un Mailiju Sairusu.
UZ EKRĀNA JAU 11 GADU VECUMĀ
Džounss piedzima pēckara Anglijā, Mančestrā 1945.gada 30.decembrī. Jau agri, 11 gadu vecumā, viņš izpaudās aktiermeistarībā, filmējoties angļu ziepju operā "Coronation Street".
Seriālu sāka demonstrēt 1960.gada 9.decembrī, un tas turpinās joprojām - pagājušās nedēļas piektdienā, 2.martā, tika demonstrēta jau 7819.epizode...
Bērnībā Džounsam bija divas aizraušanās - teātris un jāšanas sports. Taču zirgi ar visiem saviem āboliem kapitulēja muzikālās drāmas mūzas priekšā. Londonā spīdoši nospēlējis slīpēta blēža lomu mūziklā "Olivers", Džounss 1963.gadā ar šo lomu debitē Brodvejā (ASV), saņemot par to "Tonija" balvu, ko pasniedz par sasniegumiem Brodvejas teātrī.
Nospēlējis vēl pāris lomas televīzijā, Džounss pēc pāris gadiem izvelk savas dzīves lielo lozi - kopā ar Maiklu Nesmitu, Pīteru Torku un Mikiju Dolenzu Džounss tiek apstiprināts lomā filmai par puišu rokgrupu, kuras scenārija pamatā bija "The Beatles" dzīvesstāsts.
"The Monkees" debitēja 1966.gadā, un publika bija sajūsmā ne tikai par puišu humora izjūtu, bet arī par Džounsa zēnisko izskatu - viņam jau bija gandrīz 21, bet izskatījās gadus piecus jaunāks.
"THE MONKEES" PAISUMI UN BĒGUMI
"The Monkees" debijas singls "Last Train to Clarksville" un Neila Daimonda dziesmas "I'm a Believer" versija bez aizķeršanās 1966.gadā uzšāvās topu virsotnēs daudzās valstīs. Džounsa dzimtenē vēsie angļi pēc pirmā singla vēl neticīgi blisinājās, dziesmu, un līdz ar to arī grupu, tā īsti neatzīstot (Karalistē tā sasniedza tikai 23.vietu), taču, kārtīgi padzēruši tēju un uzsildījušu veselo saprātu, "I'm a Believer" triumfēja arī topu tabulās "The Monkees" līdera dzimtenē. Šī dziesma tā arī palika nepārspēta topu tabulu iekarošanā, taču sekoja vēl arī citi labi novērtēti darbi - tā paša Daimonda komponētā "Little Bit Me, Little Bit You", Džerija Gofina un Kerolas Kingas "Pleasant Valley Sunday", "The Kingston Trio" dalībnieka Džona Stjuarta "Daydream Believer" un citi.
1968.gadā "The Monkees" uzņēma savu mākslas filmu "Head", kas bija pilnīga izgāšanās kases ieņēmumu ziņā. Ļodzīties sāka arī grupas dalībnieku attiecības, kas beidzās ar Torka aiziešanu. Atlikušie dalībnieki 1969.gadā izdeva divus albumus - "Instant Replay" un "The Monkees Present". Grupas slava bija sākusi rietēt, pēc otrā albuma iznākšanas arī Nesmits paziņoja, ka beidz "mērkaķoties" un grupu pamet. 1970.gada plati ar zīmīgo nosaukumu "Changes" ierakstīja vairs tikai divi oriģinālā sastāva dalībnieki - Džounss un Dolenzs. Un tās patiešām bija agrīnās grupas "The Monkees" beigas...
VECO LAIKU REANIMĒŠANA
Pēc grupas izjukšanas Džounss turpināja uzstāties kā solomākslinieks, 1971.gadā izdodot arī savā vārdā nosauktu plati. Paralēli tam viņš filmējās. Neaizmirstama loma bija situāciju komēdijā "The Brady Bunch", kurā Džounss tēloja pats sevi kā pusaudzes Māršas Bredijas sapņu elks. Lomu viņš nospēlēja tik spīdoši, ka kopš tā laika arī tiek uzskatīts par vienu no visu laiku lielākajiem tīņu elkiem.
Taču ieradumam ir liels spēks, un Džounss kopā ar Dolenzu un "The Monkees" bijušajiem dziesmu autoriem Tomiju Boisu un Bobiju Hartu nolēma pastrādāt pie jaunām dziesmām. 1976.gadā zem nosaukuma "Dolenz, Jones, Boyce & Hart" iznāca šāda paša nosaukuma plate, kam pirmajā brīdī nebija īpašu panākumu. Džounsam tas droši vien bija sāpīgi, vēl ņemot vērā, ka albuma tapšanas laikā bija aicinājis studijā pievienoties atlikušos "The Monkees" dalībniekus Nesmitu un Torku, bet viņi bija šādu ideju noraidījuši.
Taču "sauciens nebija tukšumā" - pēc pāris gadiem, tieši pateicoties šim albumam, klausītāju interese par "The Monkees" pamazām atjaunojās. Dažas vecās dziesmas pat atgriezās topos, un 1986.gadā Dolenzs, Torks un Džouns apvienojās koncerttūrei, galu galā izlaižot arī "The Monkees" labāko dziesmu izlasi "Then And Now" ar vienu jaunu kompozīciju - "That Was Then, This Is Now". Tolaik jau lielu lomu spēlēja mūzikas kanāls "MTV", un tieši lielā mērā pateicoties tam, grupa 1987.gadā jau atkal bija tik pieprasīta, ka zēni nolēma izdot pirmo "The Monkees" plati septiņpadsmit gados - "Pool It!".
Deviņdesmito gadu vidū grupai uz īsu brīdi piebiedrojās arī ceturtais bijušais cīņu biedrs Nesmits, un tā kopīgi, atzīmējot "The Monkees" 30 gadu pastāvešanu, 1996.gadā tapa pirmais albums divdesmit astoņu gadu laikā "Justus", kuru ierakstīja visi četri grupas dibinātāji. Liktenis būs lēmis, ka arī pēdējais...
LABS JOKS, ARĪ AIZEJOT
Paralēli "The Monkees" aktivitātēm Džounss turpināja darboties, uzņemoties gan virknē mākslas filmu, gan vēlreiz nospēlējot lomu savā jaunības dienu spēlētajā lugā "Oliver!", tikai šoreiz atveidojot vecu ebreju Feidžinu, kurš lugā raksturots kā "zagtu preču uzpircējs". Savus cienītājus Džounss iepriecināja arī ar vairākām biogrāfiskām grāmatām, tai skaitā 1987.gadā iznākušo "They Made a Monkee Out of Me", lieku reizi lasītājam atgādinot par savu spēju izstāstīt stāstus ar slīpētu humoru. 21.gadsimta pirmo desmitgadi Džounss pavadīja koncertējot. 2008.gadā, kā "savelkot galus", Džounss izdeva savu visu laiku iecienītāko dziesmu albumu "Incredible Revisited".
Aizpagājušās trešdienas, 29.februāra, rītā Džouns, sēžot mašīnā, sāka sūdzēties par spiedienu krūtīs un elpas trūkumu, pēc kā nekavējoties tika nogādāts slimnīcā Floridā. Taču liktenis savu smago roku jau bija pielicis pa ceļam uz hospitāli, tāpēc tur vien nācās konstatēt nāves faktu, kas iestājies sirdslēkmes dēļ. ""Adios", Mančestras kovboj!" caur ziņu kanālu "CNN" atvadu sveicienus cīņu biedram nodeva Mikijs Dolenzs. "Viņš man bija kā brālis, kura man nekad nav bijis, un viņa aiziešana atstās milzu robu manā dvēselē." Sēro arī pārējie "The Monkees" dalībnieki, sieva Džesika, ar ko Džounss apprecējās 2009.gadā, un četras meitas no iepriekšējām laulībām.
Deivijs Džounss, kurš dzīves laikā mīlēja labus jokus, tādu sagādāja, arī aizejot mūžībā 29.februārī - dienā, kura ir reizi četros gados. Viņš ir devis iespēju pieminēt viņa nāvi daudzreiz retāk kā dzīvi. Un nevienam nav tiesību nepildīt aizgājēja gribu.
Atvadoties no Deivija Džounsa, un nu jau laikam arī grupas "The Monkees", viens no kvarteta labākajiem albumiem - 1968.gada plate "The Birds, The Bees & The Monkees" no sākuma līdz beigām.
Foto raksta ievadā no sodahead.com, pārējie attēli no dažādiem interneta resursiem.
2012, www.musicstories.lv
Tweet
Tweet to @MusicstoriesLV
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru